Вадим Эрлих

не могу зайти в"МОЙ МИР",просят привязать анкету к номеру телефона, что это, не мошенничество?

Сергей Коханович

Нет, тебе на телефон придет SMS с кодом.

Александра Злобина

Нет. Просто привяжи номер, тебе придет код.

Маруся Иванова

смотрите файл в каталоге C:\Windows\System32\drivers\etc\
файл hosts
вот что там должно быть и не более

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
#127.0.0.1 localhost
#::1 localhost

остальное удалите
и проверяйте антивирусом машину