Евгеша Подкопаева

Дріт опором 8 Ом розрізали навпіл, а отрима­ні шматки з’єднали паралельно. Який опір було отримано?_____________________

Иван

да легко, разрезав получили 2 по 4 ОМ. а при параллельном соединении они дадут 2 ОМ

Юлия

Опір провідника залежить від довжини дроту, площі його поперечного перерізу і визначається за формулою
R = ρL/S; Якщо дріт розрізали навпіл, то отримали два шматки з опором по 4 Ом ( довжина вдвічі зменшилась). При паралельному з'єднанні двох однакових за опором провідників загальний опір дорівнює половині опору одного провідника R = r/2. Отже, було отримано з'єднання з опором R = 4/2 = 2 (Ом). Відповідь: з'єднання має опір 2 Ом.