Наталия Турова

помогите составить текст на английском языке на тему what's the news срочно! ! составить текст

12 - 15 предложений

El
Elmi

Mostly people ask friends What's news, and they answer Nothing .I guess it is like habit.
Today 30 of November, the last day of fall! I ain't watch news so I like reading books! What's the news -OK I will try tell my news!
My name is Anatoliy! I'm 22 I live in Kazakhstan, in Astana City!
Freshly I was graduate my university,which i stydied for 4 years! Right now i received my diplom. And I look for a job. I remembered my first day in university that was like yesterday.
I'm looking in the window and smiling, because I'm seeing new fresh snow. It's mean that soon Christmas, and New Year.
And may be next year will bring more, amazing beautiful mystery good news!

Анна Макарова

а перевод?