Илья Королев

Помогите перевести это жуткое предложение!!!

if he making a change fails to bring evidence to prove that the accused was in fact to guilty, there is no case against the accused.

if the person making a charge fails to bring evidence to prove that the accused was in fact to guilty, there is no case against the accused.

Татьяна Лавренова

если он вносящий изменение не приносит доказательства, чтобы доказать, что обвиняемый был фактически к виновному, нет никакого случая против обвиняемого.