Юмор

Какие прикольные объявления Вам доводилось читать?

Марк Узкачёв
Давно, в Пицунде:
ценники в магазине
АДИН КАСТРУЛ - 5 Р
АДИН КАСТРУЛ - 3 Р
АДИН КАСТРУЛЁК - 0.50 КОП.

Совсем недавно в сельпо:
МАГАЗИН РАБОТАЕТ С 8 ЧАС. ДО 8.30 ЧАС
Василий Василий
Лучший ответ
На столбе приклено. Продаются духи высокого качества на розлив в собственную тару!
Ирина Павленко
меняю жену на валенки. Старый Хрыч
В фитнес-клубе бизнес-класса в золотом багете: " Уважаемые дамы! Просьба не вытирать обувь полотенцем! "
Andrey Latix
В овощном магазине, где соки продавали не было воды. А они там в такой круговой автоматической моечке стаканы мыли, вода под моечку в канализационный сток стекала. Поэтому вывесили такое объявление: "Внимание! Соки не продаются. Канализация не работает! "
N|
Nura_Chanyeol |Sm-Exo|
Да, на английском много встречала. Вот примеры:
hello there, can anybody help?

i lost my hair recently and i have tried in vain to find it.

to be honest with you i cant remember when i last had it.

what with the winter coming in i feel this is my last chance before it gets cold....

if anybody has seen it please email....

many thanks

baldrick

2.I bought a card for a collegue at work when they where off work sick,
however they have recently passed on and i would hate the card to go to waste.

the card only has one message:

" Dave, i hope you get well soon as we had a snog the other day in stationary cupboard and i think you've passed on your germs to me"

plenty of room on rest of card for more signatures and messages.

doesn't specify illness but preferable to someone called dave/david
3.I am looking for a highly motivated hunting cat to borrow for a few days to solve a mouse infestation problem.

Cat must have previous hunting experience, be highly motivated and very good working independently.

Will feed cat and pay per mouse caught.

Milk reward incentives available.

Serious applicants only.

Please inquire by email,
Mr. Belvedere
это старо, я вот прочитала, что где то есть клизматорий! там проводятся корпоративы и день рождения! теперь хочу там свою денюху устроить --пусть друзья мой день рождения запомнят на всю жизнь!!!