Литература

художній аналіз сонета162 франческо петрарки

Сонет № 162 «Щасливі квіти й благородні трави…»

Аналіз поезії.

— Яким постає перед читачем ліричний герой? (Замріяний, заглиблений у себе.
Але це не аскет, він любить життя.)
— Яким він бачить навколишній світ? (Світ реальний, сповнений краси.)
— Опишіть ставлення героя до цього світу. (Він обожнює світ, адже в ньому живе
кохана Лаура. Кохання відкриває душу героя назустріч красі.)
— Якою зображена Лаура? (Ми бачимо її очима закоханого поета. Вона реальна
й нереальна водночас. Це прекрасний ідеал.)
— Що ви можете сказати про любов, описану в сонеті Ф. Петрарки? (Вона не є грі-ховною: це благо, що посилається людині. Любов очищує душу, облагороджує її, до -помагає відчути красу реального світу.)
— Яка мова сонета? (Жива, образна, пристрасна. Відомо, що сонети Петрарка пи-сав живою італійською мовою, а не латиною.)
— Які засоби художньої виразності використовує поет? Знайдіть їх. (Епітети:
щасливі квіти, ріки голубі, благовісні трави; порівняння: віти, наче пави; метафори:
о ріки голубі, ви омиваєте Лаури очі, їх блиск перебираючи собі.)
— Який настрій сонета? (Це сонет-роздум, в якому описано природу, враження
ліричного героя, його щастя і легкий смуток. Сонет чистий, прозорий, пройнятий ви-соким почуттям.)
— На прикладі цього твору назвіть характерні особливості побудови сонета. (14
рядків, складається з двох катренів та двох терцетів.)
— Яка схема римування твору? (аbbа аbbа ccd eed).

http://uchitelska.at.ua/publ/serednja_shkola/svitova_literatura_8_klas/urok_47_tema_franchesko_petrarka_vidatnij_italijskij_poet_gumanist_kniga_pisen/16-1-0-1562

***

Сонет № 162. «Счастливые цветы и благовестные травы»

Анализ поэзии.

Каким возникает перед читателем лирический герой? (Замечтавшимся, углубленным в себя. Но он не аскет, так как любит жизнь).

Каким он видит окружающий мир? (Мир реальный, преисполненный красоты).

Какое отношение героя к этому миру? (Он обожествляет мир, ведь в нем живет любимая Лаура. Любовь открывает душу героя навстречу красоте).

Какой изображена Лаура? (Мы видим ее глазами влюбленного поэта. Она реальная и нереальная вместе с тем. Это прекрасный идеал). Какая любовь в сонете Ф. Петрарки? (Она греховная: это благо, которое посылается человеку. Любовь очищает душу, облагораживает ее, помогает ощутить красоту реального мира). Какой язык сонета? (Живой, образной, страстный. Известно, что сонеты Петрарка писал на живом итальянском языке, а не латынью).

Какие средства художественной выразительности использует поэт? Найдите их. (Эпитеты: «счастливые цветы», «реки голубые», «благовестные травы»; сравнения: «ветки, будто павы»; метафоры: «о реки голубые, вы омываете Лауры глаза, их блеск перебирая в себе» — запись в таблицу).

Какое настроение сонета? (Это сонет-раздумье, в котором описана природа, впечатления лирического героя, его счастье и легкая грусть. Сонет легкий и прозрачный, пронизанный высоким чувством).

http://schooltask.ru/franchesko-petrarka-kniga-pesen-blagorodstvo-chuvstv-vlyublennogo-geroya-osobennosti-ego-samonablyudeniya/
Оксана Завгородняя