Литература
Монолог из пьесы "Дачники" Горького на украинском
Пожалуйста, у кого есть монолог Варвары Михайловны из пьесы "Дачники" Горького, но на украинском языке! Пожалуйста! Или же просто эта пьеса на украинском
М. Горький. "Дачники". Монолог Варвары Михайловны (жены Басова).
Чомусь мені згадалася одна сумна пісенька... Її, бувало, співали прачки в закладі моєї матері... Я тоді була маленька, вчилася в гімназії. Пам'ятаю, прийдеш додому, пральня сповнена сірого, задушливого пара... у ньому колижаються напіводягнені жінки і неголосно, втомлено співають:
Ти, рідна моя матінка,
Пожалій мене, нещасну,
Важко мені у чужих людей,
У злій неволі серце висохло.
І я плакала, слухаючи цю пісню... Добре я жила тоді! Ці жінки любили мене... Пам'ятаю, вечорами, скінчивши працювати, вони сідали пити чай за великий, чисто вимитий стіл... і садили мене з собою, як рівну.
Моя мати все життя працювала... Яка вона добра була... яка весела! Її всі любили. Вона зробила мене освіченою... Як вона раділа, коли я скінчила гімназію! У той час вона вже не могла ходити у неї був ревматизм... Вмирала вона спокійно... і говорила мені: "не плач, Варя, нічого! Мені-пора... пожила, попрацювала, буде!" У її житті було більше сенсу, ніж у моєму. А ось мені-ніяково жити... Мені здається, що я зайшла в чужу сторону, до чужих людей і не розумію їх життя!.. Не розумію я цього нашого життя, життя культурних людей. Вона здається мені неміцною, нестійкою, поспішно зробленої на час, як робляться на ярмарках балагани... Це життя - точно лід над живими хвилями річки: він міцний, він блищить, але в ньому багато бруду... багато ганебного... нехороший... Коли я читаю чесні, сміливі книги, мені здається-сходить гаряче сонце правди... лід тане, оголюючи бруд всередині себе, і хвилі річки скоро зламають його, роздрібнять, віднесуть кудись...
Ходімо-но ми до річки. Ходімо! Все одно...
Ти, рідна моя матінка,
Пожалій мене, нещасну,
Важко мені у чужих людей,
У злій неволі серце висохло.
Титан Титан
Большое спасибо!
ГЕТЬ! КОЛОРАДЫ! вот и весь сках. я так орал помню на картофельной гряде.
Самой поискать лень ?
Или масла в башке не хвата сделать запрос в поисковике " Пьесы Горького на украинском" ?
Титан Титан
Откуда такая агрессия? Если ты такой умный, то найди сам, ибо я перерыла весь интернет и не нашла. Если бы нашла, то не писала бы сюда