Магия
Подскажите пожалуйста. Как лечить психику? Может молитвы есть? Или, что эффективнее?
Только к врачу. Магия - не то направление, чтобы "лечить психику". Залечат.. . (извините, без обид, ничего личного).
Принято считать, что психические заболевание - это одержимость бесами. Поэтому для избавления от этого нужно делать отчитки, лучше в монастыре. Есть и молитва Святой праведной Иулиании Ольшанской
Тропарь:
" Яко непорочная невеста Нетленнаго Жениха Христа, праведная дево Иулиание, со светлою свещею добрых дел вошла еси в чертог Его Небесный и тамо со святыми блаженства вечнаго наслаждаешися. Тем же моли, Его же возлюбила еси и Ему же девство твое обручила еси, спастися душам нашим. "
Молитва:
"О, святая праведная дево Иулиание, княжно Ольшанская, помощнице всем жаждущим спасения исцеления от болезней душ и телес! О, святая агнице Божие, яко имея дар мнози болезни целити и от всех козней врагов ограждати, исцели убо наша страсти душевныя и облегчи тяжкия болезни телесныя, отраду в скорбех даруй и избави нас от всяких бед и напастей. Призри на вся предстоящия честным твоим мощем (иконе) просящим твоея помощи сердцем сокрушенным и духом смиренным, да принесем во всем житии нашем плоды духовныя: любовь, благость, милосердие, веру, кротость, воздержание, да сподобимся жизни вечныя и да любовию твоею ограждаеми, поем прослаленному тя Господу Иисусу Христу. Ему же подобает всякая слава и честь со Безначальным Его отцем и Пресвятым Животворящим Его Духом, ныне и присно, и во веки веков. Аминь. "
Тропарь:
Молитва:
да, в зависимости от растройства можно применять методики из дзен - буддизма
Смотря что с психикой, и какой этап запущенности.
лучше хороший психиатр .,чем плохой маг.