1. Depeche mode-Enjoy the silence
2. Placebo-Every me, every you
3. Nirvana-Smells Like Teen Spirit
4. My chemical romance-Im Not Ok
5. Kanye West-Heartless
6. Supermode-Tell Me Why
7. Kalwi & Remi-Explosion
8. Coldplay-Cloks
9. Morning Parade-Under The Stars
10. Linkin Park-With you
Музыка
Топ десять ваших любимых песен желательно не на русском .
Меня всегда умиляли люди, которые это "личный 10-топчик" могуть составить))))
The Traveling Wilburys - Tweeter and the monkey man
Tom Petty - Mary Jane's Last Dance
ZZ Top - A Fool For Your Stockings
Lloyd Webber Jesus Christ Superstar - Heaven on their minds
Deep Purple - Sail away
Procol Harum - Pandora s Box
Uriah Heep - July Morning
Bobby Hebb - Sunny
The Rolling Stones - I'm a king bee
Led Zeppelin - Kashmir
Tom Petty - Mary Jane's Last Dance
ZZ Top - A Fool For Your Stockings
Deep Purple - Sail away
Procol Harum - Pandora s Box
Uriah Heep - July Morning
Bobby Hebb - Sunny
The Rolling Stones - I'm a king bee
Led Zeppelin - Kashmir
У меня в телефоне около 900 песен, все любимые)
охренеть вопрос, у меня их сотни. не по ранжиру, а так что первое на ум пришло: the Doors - People are strange; the Doors - Whiskey Bar; the Rolling Stones - Paint it Black; the Jefferson Airplain - White Rabbit; David Bowie - the Man who sold the World; Simon&Garfunkel - Sounds of Silence; Johnny Cash - Hurt; Tom Waits - Rain Dogs; Radiohead - Karma Police; the White Stripes - Seven Nation Army
не думаю что так просто выбрать, ну ладно) ) очень условно) )
1 - Amon Amarth Wrath Of The Norsemen, 2- Amon Amarth Under The Northern Star, 3- Amon Amarth Gods Of War Arise, 4- Dark Tranquillity misery crown, 5- Uchpochmack Lightbulbs, 6- Arch Enemy My Apocalypse, 7 - Dark Tranquillity- Therein, 8- Illnath Virgin Soil, 9- Decapitated Revelation Of Existence (The Trip), 10 Lifelover - Cancertid
Hill farmer`s blues слушаю сейчас. . Одна из любимейших) ) И другие у М. Нопфлера.