Есть ли хорошая музыка о любви (зарубежная), если есть, то назовите исполнителя, плиз, а в идеале-название песни
Girl (Lennon/McCartney) Is there anybody going To listen to my story All about the girl who came to stay? She's the kind of girl You want so much it makes you sorry, Still, you don't regret a single day. Ah, girl,… girl,… girl! When I think of all the times I tried so hard to leave her, She will turn to me and start to cry. And she promises the earth to me And I believe her, After all this time I don't know why. Ah, girl,… girl,… girl! She's the kind of girl who puts you down When friends are there, You feel a fool. When you say she's looking good She acts as if it's understood, She's cool, oo, oo, oo. Ah, girl,… girl,… girl! Was she told when she was young That pain would lead to pleasure? Did she understand it when they said That a man must break his back To earn his day of leisure, Will she still believe it when he's dead? Ah, girl,… girl,… girl!
Фалько "Джинни"
"Eisbrecher " iz alboma "Antikoerper"(2006)"Ohne Dich",
"Eisbrecher "iz alboma "Eisbrecher"(2004) "Frage"
"Rammstein" iz "Reise,reise"(2005) "Ohne dich"
"Finntroll" iz "Jaktens tid"(2001) "Aldhissla"(toka eto pro trollej)
"In Extremo" iz "Suender ohne Zuegel"2002 "Die Gier(eto vash oh..naja pesnja
"Tanzwut" iz "labyrinth der Sinne"1999 "Niemals Ohne Dich"
"Sirenia" iz"ne pomnju nazvanie alboma"2004 "Save me from myself"
"Whithin temptation" "Enter" i "i will be waiting for you"
karoche oni kujut metall!ne vse,no nekotorie takie rockballadi zapevajut,proslezitsja mozhno...
Aerosmith - I Don't Want To Miss A Thing
Lara Fabian(s) - Je t'aime.мне очень нравится
Daniel Bedingfild -Never gonna leave your side
Savege Garden Truly Madly Deeply.
Richard Marx - Right here waiting
бери битлов любую песню, или элвиса
Tears For Fears - "Advice For The Young At Heart", "Woman In Chains".
Guns N'Roses - Don't Cry
ja mnogo znaju no dumaju tebe ne ponravjatsaj, vot odna iz nih: Rihanna-Unfaithul
попробуй сама поискать. набери love songs через поисковик...
перед концертом А-НА так и прет...послушайте Analogue
Celine Dion - My Heart Will Go On
Blue, Elton John- "Sorry Seems To Be..."
James Blunt You'rt beautiful Goodbye My Lover
ну и у Вас вопрос :))) смотря какое направление в музыке предпочитаете :)
Calion Dion-My heart will go on