Естественные науки

Пишу контрольную по биологии,помогите,пожалуйста,ответить на один из трёх вопросов!!!

4 рівень. 1.Доведіть,що інфузорія туфелька розташовується на клітинному рівні організації живої матерії і є водночас цілісним організмом. 2.Як можна перевірити правильність гіпотези про те,що чорні та жовті смужки на тілі мухи дозволяють їй проникати до бджолиних вуликів і викрадати мед. 3.Однією з найважливіших ознак живого є обмін речовин та енергії.Доведіть це з позиції рівнів організації живої матерії. Знаю,вопросики туповатые,но всё же....Кстати,буду очень благодарна за полный ответ на какой-либо из этих вопросиков:)))На завтра правда очень нужно=*
1)Trepka velká je nálevník běžně se vyskytující v organicky znečištěných vodách. Slouží proto jako bioindikátor tohoto znečištění. Její tělo je kryto pelikulou (tvořenou dvojitou membránou) s brvami, které ji pomáhají k pohybu. Buňka obsahuje dvě jádra, makronucleus zajišťuje vegetativní funkce, zatímco mikronucleus generativní. Potravu přijímá buněčnými ústy. Dále je potrava vedena buněčným hltanem a dochází k vytvoření potravní vakuoly, která je po určité době vyloučena prostřednictvím buněčné řitě. Na obranu používá trepka trichocysty, které obsahují buněčné jedy.

2)Fluer, er en delgruppe av tovingene. Den andre delgruppen er mygg. Tovinger har bare ett par vinger, det bakerste vingeparet mangler, og er erstattet av to svingkøller. Fluer har generelt bredere, kraftigere kropp enn mygg. et forsøk, der en ville finne ut hvor langt insekter (fortrinnsvis skadedyr) flyr ble en art hudbrems brukt. Det var reinbremsen, en fryktet parasitt på reinsdyr. (se kilde) Forsøket gikk ut på at fluen, på brystetpartiets ryggside, ble limt fast til en «flygemølle» som stod helt plant på underlaget. En flygemølle er et apparat med en lett karbonfiberstang ut til siden. Denne stangen kan roteres, og er festet med minst mulig friksjon. Når fluen flyr, vil den rotere stangen, eller armen, og apparatet registrerer hver runde. Reinbremsen fløy opptil 30 timer. Med en normal fart på 30 km/t blir det en 900 km lang strekning. Det er like langt som fra Alta til Trondheim. Dersom farten var høyere eller fluen fikk hjelp av medvind, ville reinbremsen tilbakelegge en enda større avstand. Og dette uten matpause. Brems tar ikke til seg næring som voksne.

3)生命泛指有机物和水构成的一个或多个细胞组成的一类具有稳定的物质和能量代谢现象(能够稳定地从外界获取物质和能量并将体内产生的废物和多余的热量排放到外界)、能回应刺激、能进行自我复制(繁殖)的半开放物质系统。生命个体通常都要经历出生、成长和死亡。生命种群则在一代代个体的更替中经过自然选择发生进化以适应环境。
Manuchehri Salim
Лучший ответ
А по русски?
Таня Яльцева