Домашние задания: Другие предметы

Люди!!! Напишите или дайте ссылку про Котляревського!!! Пожайлуста! Напрягли по истории! Огромное спасибо!

Iван Петрович Котляревський народився 9 вересня (29 серпня ст. ст. ) 1769 року в
родинi дрiбного дворянина, що служив канцеляристом у Полтавському магiстратi. Тут,
у Полтавi, серед мальовничоï природи над Ворсклою, в обстановцi, дуже
близькiй до сiльськоï, i минули дитячi та шкiльнi роки Котляревського.
Полтава в тi часи спочатку була "полковим" мiстом, а потiм (з 1796p.) стала
повiтовим центром малоросiйськоï губернiï. Лише з 1802 року, коли було
утворено Полтавську губернiю, мiсто починає зростати i впорядковуватися.

Певних вiдомостей про початкову освiту Котляревського немає. Гадають, що першi
знання хлопець мiг дiстати у парафiяльнiй школi, яка iснувала в Полтавi ще з XVII
столiття i в якiй за тодiшнiми звичаями дiтей навчав дяк. Згодом, у 1780

Ї 1789 роках, Котляревський вчиться у Полтавськiй духовнiй семiнарiï.

1789р. Котляревський залишає семiнарiю, не закiнчивши ïï повного курсу;
напевно, життєрадiсного, жвавого юнака нiяк не приваблювала духовна кар'єра.
Спочатку вiн служив чиновником у рiзних полтавських канцелярiях, пiзнiше був
домашнiм учителем у помiщицьких родинах на Полтавщинi.
Саме на цей час
Ї середина 90-х рокiв XVIII ст.
Ї i припадає початок роботи Котляревського над поемою "Енеïда".

Дванадцять рокiв (1796
Ї 1808) перебував Котляревський на вiйськовiй службi. Сiверський полк, в якому вiн
служив, брав участь у задунайському походi росiйськоï армiï 1806

Ї 1807 pp. пiд час росiйсько-турецькоï вiйни. За виявлену хоробрiсть у боях
та за умiле виконання дипломатичних доручень його було декiлька раз нагороджено,
надано чин капiтана. Але i в перiод вiйськовоï служби Котляревський
продовжував писати: про це свiдчить його "Пiсня на новий 1805 год князю Куракiну",
написана у 1804 роцi.
Андрей