Образы главных героев трагедии «Фауст» (Фауст Гёте)
www.allsoch.ru>sochineniya/25905
==================================================
Кто же главный герой трагедии Гёте, чьим именем названа знаменитая трагедия? Каков он? Сам Гёте высказался о нем так: главное в нем «неустанная до конца жизни деятельность, которая становится все выше, чище». Фауст — человек с высокими стремлениями. Всю свою жизнь он посвятил науке. Он изучал философию, право, медицину, богословие, добился ученых степеней. Прошли годы, и он с отчаянием осознал, что ни на шаг не приблизился к истине, что все эти годы он только отдалялся от познания действительной жизни, что он променял «живой природы пышный цвет» на «тлен и хлам». Размышления Фауста вместили в...
Домашние задания: Другие предметы
Дайте плиз образы Фауста,Маргариты,Вегнера из трагедии Гете "Фауст"
Маргарита стала для Фауста уособленням того щасливої миті, про яку він мріяв. Вона - символ молодості і краси, простоти і невинності, чутливості і ніжності. Однак вона не наділена інтуїцією самозбереження, і тому приречена на загибель. І хоча образ Маргарити узагальнюючий, йому властива психологічна витонченість і жертовність.
Чи любив Фауст Маргариту? Мабуть, немає. І хоча її загибель для нього є духовним спустошенням, хоча він готовий її рятувати, Маргарита була в його житті лише миттєвий, похилилось блідою тінню. І рятувати її від самого себе Фауст не може.
Гете створив Маргариту виразною і трагічною, почуття її загострені, адже вона причетна і до отруєння матері, і до вбивства брата, і до страти своєї дитини. Тому вона безумеет. Але образ її цілісний у своїй самовідданості і невинності. Навіть небо змилувався над нею.
Маргарита відчула, що Мефістофель є ворогом:
Крізь маску цю побачила вона
Мого розуму приховане могутність.
Але це ж можна сказати про Фауста, в холодному погляді якого Маргарита побачила приреченість любові.
Це любов земна.
Але Фауст спромігся на любов містичну: занурюючись за межі простору і часу, вихоплює серед античних героїв образи Паріса і прекрасної Гелени. Гелена виявилася для Фауста недосяжною, як сама краса.
Його страждання за Геленою інші - він хоче недосяжного. І хоча про Гелену він говорить: «Хто пізнав її - без неї жити не може» , - проте навряд чи ці почуття можна назвати коханням. І навіть поява Евфоріона - сина Фауста і Гелену - стає феєричним баченням, схожим на сон.
А справжня любов, яку уособлювала Маргарита, здатна на прощення. І вже в іншому світі вона мчить назустріч Фаусту так, як колись - щаслива.
Крізь маску цю побачила вона
Мого розуму приховане могутність.
Це любов земна.