Домашние задания: Другие предметы

мне нужны СЛОЖНЫЕ предложения с разными видами связи НА УКРАИНСКОМ ЯЗЫКЕ про УКРАЇНСЬКУ МОВУ

Виктор К.
Учи азбуку - прийде хліб у руку.

Занепадає мова – зникає і нація.

Коли ж мова стає авторитетною, перспективною, необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає як нація так і держава.

Хай наше слово не вмирає і наша правда хай живе! (М. Рильський) .

Було щастя, були чвари, —
Все те геть пішло:
І як сонце із-за хмари
Рідне слово ізійшло.
(А. Метлинський)

І скрізь, де на планеті ступала нога українця, народжувалися школи імені Тараса Шевченка, друкувався і перекладався мовами світу «Кобзар» .

Шевченків «Кобзар» викликав любов до рідного слова, яке було вигнане з ужитку навіть і поміж культурними українцями, а тепер воно заблищало новим змістом і новими барвами.

А речення - мов зоряний разок слів - намистинок, що світяться алмазно, і все довкіл сіяє так виразно.
(Д. Білоус)

Уперше слово «Україна» вжито в «Іпатіївському літописі» за 1189 р. , назва «українська мова» широко вживається для позначення розмовної та нової літературної мови України-Русі з середини XIX ст.

Зачинателем нової української літературної мови був І. П. Котляревський — автор перших великих художніх творів українською мовою («Енеїда» , «Наталка Полтавка» , «Москаль-чарівник») , він першим використав народно-розмовні багатства полтавських говорів і фольклору.

Долучившись до акції, учасник дає знати, що він пише українською, він любить читати Ваші коментарі українською, йому важко зі словником перекладати майже 10 тисяч мов та діалектів, які налічуються в сучасному світі.

Українська мова на Закарпатті — літературна українська мова у Закарпатській області, що активно вживається в усіх сферах життя як українською більшістю населення, так і частково національними меншинами (наприклад, під час перепису 2001 р. третина тих мешканців.
Den Valeryevich