Домашние задания: Другие предметы

укр. мова

КТО ЗНАЕТ ОТВЕТ НА КАКОЙ-ТО ВОПРОС ПЛЗ НАПИШИТЕ ОТВЕТ. ПОСТАВЛЮ ++ ЗА ОТВЕТ!! !
1.Що називаеться діеприслівником і як він впливае на зміст речення?
2.Чи змінюються дієприслівники? Чому?
3.Поясніть особливості правопису слів чекаючи, пишучи поснідавши, сказавши.
4.як відрізндієприкметник від дієприслівника. покажіть це на прикладах?
5.Яку синтаксичну роль може виконувати діеприслівник?
Украинского я не знаю, но все мои ответы верные.

Просто там, где написала по-русски, переведите на украинский.

1. Дієприслівник - незмінювана дієслівна форма, що виражає додаткову дію, пояснюючи в реченні основне дієслово - присудок і відповідає на питання що роблячи? що зробивши? (засипаючи, схопивши, читаючи) .

2. Дієприслівник не змінюється. Потому что оно образуестя с помощью суффиксов, а окончания нет
( окончание – это изменяемая часть слова) .

3. Дієприслівники доконаного виду утворюються від основи неозначеної форми дієслова за допомогою суфікса -вши ( у кінці основи є голосний звук): , посніда [ти] + вши –> дописавши. поснідаВШИ, сказаВШИ.
Дієприслівники недоконаного виду утворюються від основи дієслова теперішнього часу (3-ої особи множини) за допомогою суфіксів -учи (-ючи) :
чека [ють] + ючи = чекаючи, пиш [уть] +учи = пишучи - від І дієвідмін

4. Деепричасте бывает переходным и непереходным, а у причастия нет такой категории:
перехідні: беручи (що?) , вітаючи (кого? ) неперехідні: співаючи, ідучи.

Деепричастие – неизменяемая форма глагола, а причастие – изменяется.

У реченні дієприкметник найчастіше виконує функції означення (Наче зачарований велетень, стояв ліс; Освітлена сонцем кімната здалася Юркові казковою) , інколи- іменної частини складеного присудка (Людина народжена для щастя) .

А синтаксическая роль деепричастия – обстоятельство, например: Всі принишкли, вслухаючись у тишу. Враховуючи обставини, наше підприємство відкрило новий цех; Написавши відповідь, директор запропонував показати свої плани.

Дієприкметник означає ознаку предмета за дією або станом і відповідає на питання який? яка? яке? які?А деепричастие виражає додаткову дію, пояснюючи в реченні основне дієслово - присудок і відповідає на питання що роблячи? що зробивши?

Деепричастие не имеет, как причастие, рід, число, відмінок

5. Дієприслівник виступає у ролі обставини часу, причини, мети, умови чи способу дії

Вот примеры:
Під'їжджаючи до Яремні, наш автобус звернув праворуч (обставина часу) ;
Він біг, чіпляючи ногами зрубані пеньки й кущі (обставина способу дії).
Не знаючи броду- не лізь у воду - не лізь у воду за якої умови? - не знаючи броду;
Засипаючи, він почув раптом голос- почув коли? - засипаючи.
Наталья Круглова
Лучший ответ
столько времени потратил зря. все в книжке есть.
я ж уже тебе писала
Дієприслівник — особлива форма дієслова, яка означає додаткову дію, що супроводить головну, виражену дієсловом, і відповідає на питання що роблячи? що зробивши?
Змінюється за такимим ознаками - виду (доконаного чи недоконаного) , перехідності (неперехідності), часу (минулого або теперішнього) .
Дієприкметник означає ознаку предмета, наприклад посивілий, розквітлий, недоспаний, покрашений ( мають закінчення -ий) а дієприслівник означає спосіб дії зробивши, намалювавши, накресливши, недочекавшись, (закінчення -учи, -ючи -ачи, ячи - це недоконний вид; і -ши. -вши - це доконаний вид, тобто дія яка закінчилась)
може виступати обставиною... з додатковими підряднимим утворює поширену обставину або дієприслівниковий зворот