Домашние задания: Другие предметы

Переведите на татарский язык:

Я живу в Казани. У нас в городе много библиотек. Есть частные, а есть городские. В некоторых библиотеках есть читальные залы и огромное количество книг. К сожалению, сейчас мало кто посещает библиотеки. Все скачивают или читают их в интернете. Я хожу в библиотеку. Библиотека №___. Мне там нравится. Там множество книг: приключения, фантастика, детективы, ужасы. . классика. Есть читательский зал. Я люблю читать известных авторов и поэтов: Пушкин, Лермонтов, Гоголь, Эдгар По. . .И в этой библиотеке есть все эти книги. Поэтому я часто хожу туда. Ходите в библиотеку! Читайте книги! Книги обогащают ваш внутренний мир. Книги это одно из лучших созданий человечества.
Мин Казанда яшим. Безнең шәһәрдә китапханәләр күп. Шәхсиләре дә, шәһәрнекеләр дә бар. Кайбер китапханәләрдә уку заллары һәм бик күп китаплар бар. Кызганычка каршы, хәзер китапханәләргә әз кеше йөри. Күпчелек халык кирәкле әйберләрне интернеттан күчереп ала, я шуннан укый. Ә мин китапханәгә йөрим. Китапханә № . Миңа анда охшый. Анда китаплар бик күп: маҗаралы, фантастик, детектив, куркыныч, ..классика. Мин күренекле язучы һәм шагыйрьләрдән : Пушкин, Лермонтов, Гоголь, Эдгар По әсәрләрен яратып укыйм. Шушы китапханәдә бу китапларның барсы да бар. Шуңа да инде мин еш шушында йөрим. Китапханәләргә йөрегез! Китаплар укыгыз! Китаплар сезнең эчке дөньягызны баета. Китап ул кешелек ачышларының иң яхшыларыннан берсе !
Алёна Можжухина
Лучший ответ
Притомила, уже третий вопрос твой такой.
Ну перевёл, дальше-то что?
Ты забыла сказать - зурус
Вадим Дядичкин
Ben Kazan yaşıyor. Biz birçok kütüphane var. Özel vardır ve şehir vardır. Bazı kütüphaneler okuma odaları ve kitap büyük bir numarası var. Ne yazık ki, çok az insan kütüphaneyi ziyaret edin. Tüm indirmek veya online okuyabilirsiniz. Ben kütüphaneye gidin. Kütüphane ___ №. Ben orada öyle. Macera, bilim kurgu, dedektif hikayeleri, korku: birçok kitap vardır. . klasik. Bir okuma salonu bulunmaktadır. Puşkin, Lermontov, Gogol, Edgar Allan Poe: Ben iyi tanınmış yazar ve şairleri okumak istiyorum. . ve Bu kütüphanede bütün kitapları vardır. Yani sık sık oraya gitmek.Kütüphaneye git!Kitap okuyun! Kitaplar iç dünyanızı zenginleştirmek. Kitaplar insanlığın iyi kreasyonlar biridir.