Домашние задания: Другие предметы

Нужна помощь с историей. Промежуток между экзаменами маленький. Сам не успею сделать!!!

20.Нова династія в княжому Києві з 882 р. від Олега отримала назву :
21.Які зміни у соціально-політичному житті східних слов’ян сприяли
утворенню Давньоруської держави;
22.Первісною релігією стародавніх словян було:
23.Головний язичницький бог стародавніх словян.
24.Хто виконав перший руський список Євангелія на замовлення
новгородського воєводи і посадника Остромира, яке отримало назву
«Остромирове євангеліє»
25.Одночасно з бібліотеками в Київській Русі виникли і перші архіви.
Вважається, що найдавніше сховище рукописних документів було у :
26.Берестяні грамоти як перші пам’ятки писемності Київської Русі було
вперше знайдено у :
27.Християнство в Київську Русь прийшло з:
28.Відомим виконавцем пісень в Київській Русі був:
29.Перша бібліотека в Київській Русі була утворена у :
30.Шкільна освіта вперше була запроваджена в Київській Русі за часів князя:
31.Найвідомішою людиною часів Київської Русі був Агапіт. Яким видом
діяльності він займався ?
32.Найбільшим культурним центром Київської Русі була Києво-Печерська
лавра. Що означало слово «лавра»?
33.Назвіть перший літературний твір Київської Русі.
34.Який стиль було покладено в основу будівництва культових споруд в
Київській Русі ?
35.Стародавня азбука в Київській Русі була створена на основі:
36.Відомими іконописцями Київської Русі були:
37.Хто і коли відкрив першу школу для дівчаток в Київській Русі?
38.«Чертами та різами» в Київській Русі називали:
39.Оригінальний літературний жанр, що зародився в Київській Русі:
40.Першими святими Київської Русі були:
41.Який храм Київської Русі вперше було побудовано з каменю?
42.Легенда про трьох братів, засновників Києва була викладена у :
Українські землі у польсько-литовський період .
Запорізька Січ – козацька протодержава.
1. Що стало наслідком Грюнвальдської битви у 1410 р.?
2. Один із провідників антипольського повстання 1595-1597 рр., який
виношував проект створення незалежної козацької держави між Дніпром і
Бугом:
3. Яка політика стала впроваджуватися за часів Вітовта?
4. Де і коли зустрічаються перші згадки про українських козаків?
5. Яким шляхом відбулося просування литовців на українські землі?
6. Острів на Дніпрі , де вперше побудована січ-фортеця:
7. Кошовий отаман запорізького козацтва, за наказом якого уперше було
зруйновано польську фортецю Кодак на Дніпрі, що стало початком
антипольського козацького повстання:
8. Основною метою укладання Кревської унії стало:
9. Кого відомий дослідник історії козацтва Д. Яворницький називав «духовним
батьком Запоріжжя»:
10.Держава, що утворилася внаслідок приєднання до Великого князівства
Литовського земель колишньої Київської Русі можна назвати:
11.Битва об’єднанних литовсько-українських-білоруських військ відбулася у
1399 р. на :
12.Результатом підписання Люблінської унії 1569 р. стало:
13.Назва діючої Січі, де знаходилося козацьке управління, ставка кошового
отамана:
14.Назва, яку мала привілейована верства українського козацтва:
15.Визначте провідний стан українського суспільства, який виступив носієм
ідей державності, а потім став привілейованим в Українській державі:
16.Перша братська школа була заснована у Львові. В якому році відбулася ця
подія?
17.Відомий діяч української культури. Навчався у Краківському університеті.
Викладав медицину, філософію і астрономію у Болонському університеті,
протягом 1481-1482 рр. – ректор цього навчального закладу. Хто це?
18.Хто і коли надрукував «Острозьку Біблію»?
19.Кого в Західній Європі називали «українським Демосфеном» та «сучасним
Цицероном»?
20.Твір українського письменника-полеміста Мілетія Смотрицького, який
справив таке сильне враження на сучасників, що польський король
Сигизмунд ІІІ наказав знищити увесь тираж.
21.Першим видавцем книг українською мовою став…
20. Нова династія в княжому Києві з 882 р. від Олега отримала назву : Рюриковичі
21. Які зміни у соціально-політичному житті східних слов’ян сприяли утворенню Давньоруської держави; язичництво сприяло князівській вляді, тиск норманів і хазарів.
22. Первісною релігією стародавніх словян було: язичництво
23. Головний язичницький бог стародавніх словян. Перун
24. Хто виконав перший руський список Євангелія на замовлення новгородського воєводи і посадника Остромира, яке отримало назву «Остромирове євангеліє» диякон Григорій (Київ)
25. Одночасно з бібліотеками в Київській Русі виникли і перші архіви. Вважається, що найдавніше сховище рукописних документів було у : Києві – Київський великокнязівський архів
26. Берестяні грамоти як перші пам’ятки писемності Київської Русі було вперше знайдено у : Новгороді 1951 рік
27. Християнство в Київську Русь прийшло з: античних поселень Північного Причорномор'я
28. Відомим виконавцем пісень в Київській Русі був: Мітуса
29. Перша бібліотека в Київській Русі була утворена у : Києві (Софієвський Собор)
30. Шкільна освіта вперше була запроваджена в Київській Русі за часів князя: Володимира
31. Найвідомішою людиною часів Київської Русі був Агапіт. Яким видом діяльності він займався? чернець Києво-Печерського монастиря, знахар.
32. Найбільшим культурним центром Київської Русі була Києво-Печерська лавра. Що означало слово «лавра»? великий чоловічий монастир, назва фарб синього та червоного кольорів.
33. Назвіть перший літературний твір Київської Русі. «Повість временних літ» 7 століття
34. Який стиль було покладено в основу будівництва культових споруд в Київській Русі ? Візантійський. ( хрестово-баневий тип храму)
35. Стародавня азбука в Київській Русі була створена на основі: Кирилиці
36. Відомими іконописцями Київської Русі були: Алімпій, Григорій
37. Хто і коли відкрив першу школу для дівчаток в Київській Русі? 1086 княгиня Анна-Янка
38. «Чертами та різами» в Київській Русі називали: Руські письмена
39. Оригінальний літературний жанр, що зародився в Київській Русі: літописання
40. Першими святими Київської Русі були: князі Борис і Гліб
41. Який храм Київської Русі вперше було побудовано з каменю? у Києві протягом 989—996 рр. було збудовано церкву Богородиці
42. Легенда про трьох братів, засновників Києва була викладена у : Повісті минулих літ
Сергей Гудумак
Лучший ответ
Сергей Гудумак 1. Що стало наслідком Грюнвальдської битви у 1410 р.? підірвано військову могутність Тевтонського ордену і припинено експансію його лицарів на схід.
2. Один із провідників антипольського повстання 1595-1597 рр., який виношував проект створення незалежної козацької держави між Дніпром і Бугом: гетьман Лобода, Наливайко.
3. Яка політика стала впроваджуватися за часів Вітовта? великого княжіння на всій руській землі Литовським князівством та його незалежніть.
4. Де і коли зустрічаються перші згадки про українських козаків? генуезькій хроніці за 1474 рік
5. Яким шляхом відбулося просування литовців на українські землі? Шляхом експансій?
6. Острів на Дніпрі , де вперше побудована січ-фортеця: Хортиця
Сергей Гудумак 7. Кошовий отаман запорізького козацтва, за наказом якого уперше було зруйновано польську фортецю Кодак на Дніпрі, що стало початком антипольського козацького повстання: Іван Сулима
8. Основною метою укладання Кревської унії стало: Прагнення Великого князя Литовського Ягайла знайти підтримку в боротьбі за владу, Необхідність об'єднати сили Польського королівства і Ве¬ликого князівства Литовського в боротьбі з агресією Тавтонського ордену та держав сусідів.
9. Кого відомий дослідник історії козацтва Д. Яворницький називав «духовним батьком Запоріжжя»: Петро Сагайдачний
10. Держава, що утворилася внаслідок приєднання до Великого князівства Литовського земель колишньої Київської Русі можна назвати: Річ Посполита?
Сергей Гудумак 11. Битва об’єднанних литовсько-українських-білоруських військ відбулася у 1399 р. на : Битва на р. Ворскла. Поразка Вітовта від монголо-татар
12. Результатом підписання Люблінської унії 1569 р. стало: Утворення Речі Посполитої
13. Назва діючої Січі, де знаходилося козацьке управління, ставка кошового отамана: Запорізька Січ?
14. Назва, яку мала привілейована верства українського козацтва: реєстрове козацтво
15. Визначте провідний стан українського суспільства, який виступив носієм ідей державності, а потім став привілейованим в Українській державі: реєстрове козацтво
Сергей Гудумак 16. Перша братська школа була заснована у Львові. В якому році відбулася ця подія? 1576
17. Відомий діяч української культури. Навчався у Краківському університеті. Викладав медицину, філософію і астрономію у Болонському університеті, протягом 1481-1482 рр. – ректор цього навчального закладу. Хто це? Юрій Дрогобич

18. Хто і коли надрукував «Острозьку Біблію»? Іван Федоров 1581р.
19. Кого в Західній Європі називали «українським Демосфеном» та «сучасним Цицероном»? Станіслав Оріховський-Роксолан
20. Твір українського письменника-полеміста Мілетія Смотрицького, який справив таке сильне враження на сучасників, що польський король Сигизмунд ІІІ наказав знищити увесь тираж. Тренос 1610р.
Да ты ебанутый, как мой друг. Историю сдавать, зачем?
Виктор Костин не я так захотел. а те кто сессию распределял
Здесь все вопросы по курсу История Украины 7 класс.
Виктор Костин молодец. я рад что ты знаешь с какого класса вопросы. знали бы еще и ответы, то цены не было бы