Домашние задания: Другие предметы
Помогите пожалуйста перевести текст на английский язык
Привет, меня зовут Виктория. Мне шестнадцать лет. Первый месяц лета я провела напряжённо. Я сдавала экзамены (ОГЭ. К счастью я сдала хорошо, после чего я поступила в Ульяновский педагогический университет имени Ульянова. Только в Июле я почувствовала, что наступило лето. Потому что у меня не было никаких забот. Я просто отдыхала. Август, был месяцем печали. Я потихоньку начала готовиться к предстоящему учебному году. Покупка вещей, моральный настрой и т. д. Однако август прошёл очень быстро, не успев оглянуться я стала " первокурсницей". Сейчас уже идёт вторая неделя моего обучения. Честно сказать? Я очень рада, что имею такую возможность получать образование в Ульяновском педагогическом университете имени Ульянова.
Hi, my name is Victoria. I'm sixteen years old. The first month of summer I spent hard. I passed my exams (MSE. Fortunately I did well, and then I went to the Ulyanovsk pedagogical University named after Ulyanov. In July, I felt that the summer came. Because I had no worries. I was just resting. August was a month of sadness. I slowly started to prepare for the upcoming school year. Buying things, morale, etc. But August passed very quickly, before you know it I became a "freshman". Now comes the second week of my training. Honestly? I am very glad to have the opportunity to study in the Ulyanovsk pedagogical University named after Ulyanov.
Hi, my name is Victoria. I'm sixteen years old. The first month of summer I spent hard. I passed my exams (MSE. Fortunately I did well, and then I went to the Ulyanovsk pedagogical University named after Ulyanov. In July, I felt that the summer came. Because I had no worries. I was just resting. August was a month of sadness. I slowly started to prepare for the upcoming school year. Buying things, morale, etc. But August passed very quickly, before you know it I became a "freshman". Now comes the second week of my training. Honestly? I am very glad to have the opportunity to study in the Ulyanovsk pedagogical University named after Ulyanov. только так, я не очень рублю фишки по английски но тоже норм
Переводчик: