Домашние задания: Другие предметы

Помогите найти информацию на эту тему по Физике ( Закони збереження у природі, техніці, побуті)

Помогите найти информацию на эту тему по Физике ( Закони збереження у природі, техніці, побуті) по русски так будет кажется (Законы Сохранение в природе, технике, быту)
Прості спостереження і досліди доводять, що спокій і рух відносні, швидкість тіла заві­сит від вибору системи відліку; по другому закону Ньютона, незалежно від того, чи знаходилося тіло у спокої або рухалося, зміна швидкості його двіже­нія може відбуватися лише при дії сили, тобто в результаті взаємодії з іншими тілами. Проте існують величини, які можуть сохра­няться при взаємодії тіл. Такими величинами є енергія і імпульс. Імпульсом тіла називають векторну фізі­чеськую величину, що є кількісною ха­рактерістікой поступальної ходи тіл. Ім­пульс позначається р. Одиниця виміру імпульсу Р — кг • м/с. Імпульс тіла дорівнює твору мас­си тіла на його швидкість: р = mv. Напрям векто­ра імпульсу р збігається з напрямом вектора швидкості тіла v.
Для імпульсу тіл виконується закон сохране­нія, який справедливий лише для замкнутих фі­зічеських систем. У загальному випадку замкнутої нази­вают систему, яка не обмінюється енергією і масою з тілами і полями, що не входять в неї. У механіці замкнутою називають систему, на кото­рую не діють зовнішні сили або дія цих сил компенсується. В цьому випадку р1 = р2 де р1 — початковий імпульс системи, а р2 — конеч­ний. В разі двох тіл, що входять в систему, це ви­раженіє має вигляд m1v1 + т2v2 = m1v1' + т2v2. Для імпульсу тіл виконується закон сохране­нія, який справедливий лише для замкнутих фі­зічеських систем. У загальному випадку замкнутої нази­вают систему, яка не обмінюється енергією і масою з тілами і полями, що не входять в неї. У механіці замкнутою називають систему, на кото­рую не діють зовнішні сили або дія цих сил компенсується. В цьому випадку р1 = р2 де р1 — початковий імпульс системи, а р2 — конеч­ний. В разі двох тіл, що входять в систему, це ви­раженіє має вигляд m1v1 + т2v2.
Іншими словами: у замкнутій фізичній системі геометрична сума імпульсів тіл до взаємодії дорівнює геометричній сумі імпульсів цих тіл після взаємодії. В разі незамкнутої системи імпульс тіл системи не зберігається. Одна­ко, якщо в системі існує напрям, по кото­рому зовнішні сили не діють або їх дія компенсується, то зберігається проекція імпульсу на цей напрям. Крім того, якщо час взаїмо­действія мало (постріл, вибух, удар), то за цей час навіть в разі незамкнутої системи зовнішні сили трохи змінюють імпульси взаїмодействую­щих тіл. Тому для практичних розрахунків в цьому випадку теж можна застосовувати закон збереження ім­пульса.
Експериментальні дослідження взаїмодей­ствій різних тіл — від планет і зірок до атомів і елементарних часток — показали, що в будь-якій си­стеме взаємодіючих тіл за відсутності дей­ствія з боку інших тіл, що не входять в систему або рівності нулю суми сил, що діють, гео­метрічеськая сума імпульсів тіл дійсно залишається незмінною.
У механіці закон збереження імпульсу і за­кони Ньютона зв'язані між собою. Якщо на тіло масою т протягом часу t діє сила і сько­рость його руху змінюється від v0 до v, то усько­реніє рухи а тіла рівно а = (v - v0)/t. На осно­ванії другого закону Ньютона для сили F можна записати F = та = m(v - v0) /t, звідси слідує Ft = mv - mv0. Ft — векторна фізична величина, харак­терізующая дія на тіло сили за деякий проміжок часу і рівна твору сили на якийсь час t її дії, називається імпульсом сили. Одиниця імпульсу в СІ — Н • с. Закон збереження імпульсу лежить в основі реактивного руху. Реактивний рух — це такий рух тіла, яке виникає після отде­ленія від тіла його частини. Хай тіло масою т покоїлося. Від тіла отде­лілась якась його частина т1 із швидкістю v1. Тоді частина, що залишилася, прийде в рух в протівопо­ложную сторону із швидкістю v2, маса частини т2, що залишилася, Дійсно, сума імпульсів обох частин тіла до відділення дорівнювала нулю і після розділення дорівнюватиме нулю: т1v1 +m2v2 = 0, звідси v1 = -m2v2/m1.
Алмас Кунирбаев
Лучший ответ
Алмас Кунирбаев Велика заслуга в розвитку теорії реак­тівного руху належить До. Е. Циолковському. Він розробив теорію польоту тіла змінної маси (ракети) в однорідному полі тяжіння і рас­считал запаси палива, необхідні для преодоле­нія сили земного тяжіння; основи теорії жід­костного реактивного двигуна, а так само елементи його конструкції; теорію багатоступінчастих ракет, причому запропонував два варіанти: паралельний (декілька реактивних двигунів працюють одно­временно) і послідовний (реактивні двігате­лі працюють один за одним).
Как раз украинский язык и есть одним из славянских языков, а наш могучий вЯликий русский язык - наследствие от угрофинов. Да и к Орде монголо-татарской мы принадлежим больше!
Сюда на образовательный сайт зайдите:
cc.opiums.eu/KUY0