Живопись, графика

Что написано на свитке Саввы Звенигородского ?

"Молю убо, вы братие, потщитеся к вечней жизни и ..."

Т. е. :
Молю вас, братия, потрудитесь (постарайтесь) для вечной жизни ...

Последнее слово не пойму. М. б. "имейте" - приобретите (вечную жизнь).
Владимир Дмитриевич
Лучший ответ
Точно не знаю, может вот это>>>О, пречестная и священная главо! Небеснаго Иерусалима гражданине, Пречистыя Троицы обиталище, преподобный отче Савво! велие имея дерзновение ко Всемилостивому Владыце, не премолчи за ны ко Господу и не презри верою и любовию чтущих тя. Испроси предстательством твоим у Царя царствующих: мир Церкви под знаменем креста воинствующей; благоденствие в мире граду сему, и всем градом и странам охранение; миру — безмятежие и мир, глада и пагубы избавление; старым и немощным — утешение и подкрепление; юным и младенцам — благое в вере возрастание, в евангельском учении — твердое обучение и в чистоте и целомудрии пребывание; вдовицам и сиротам — милость и заступление; плененным — отраду и возвращение; болящим — исцеление; малодушным — успокоение; заблудшим — исправление; согрешающим — дух сокрушения; бедствующим — благовременную помощь.

Не посрами нас, к тебе с верою притекающих, споспешествуй, яко чадолюбивый отец чадам, и нам понести иго Христово во благодушии и терпении, и всех управи в мире и покаянии скончати живот свой непостыдно, и преселитися, со упованием, во обители небесныя, идеже ты, по трудех и подвизех, ныне водворяешися со Ангелы и святыми, зря и прославляя Бога в Троице славимаго, Отца и Сына и Святаго Духа. Аминь.