Религия, вера
Перед молитвой мусульманин должен прочистить задний проход. Как они это прочитают?
Это сказано в книжке «Религия истины ИСЛАМ» в главе «Столпы ислама». Второй столп, Правила молитвы. Первое правило – это очищение. До совершения молитвы мусульманин должен прочистить задний проход. Затем пишется о правилах омовения. Но если вдруг пукнул, то нужно снова прочищать задний проход и снова омываться.
Зигмунд Фрейд рулит))))))))
Анастасия Измайлова
????????????
они бумагой не пользуются а перед молитвой стоит мальчик который им хозяйство моет
Gandim Ashirov
да откуда вы это взяли, что они бумагу не используют? ) а что по-вашему они и спользуют? и откуда такая информация?
Это часть неполного омовения называется истинжа, подмывание не только заднего прохода, но и половых органов. Омовение портит выход газов. Если это произошло, то нужно заново делать омовение. Это чистота как ритуальная, так и личная гигиена человека.
Сделать клизму....
возможно издержки перевода) мусульманин должен подмываться после каждого похода в туалет.... да и немусульманин в общем-то тоже, это же гигиенично... а то мне даже как-то представить сложно, что люди после туалета могут свои собственные какашки по своей собственной попе размазать туалетной бумагой и думать, что теперь они такие чистенькие)))
Лысенко Марина
Добрая фея....и про какашки....)))
Ольга Фурина
ну чтто за чушь+((((
Максим Кузнецов
Что за чушь, а вот если почистил зад туалетной бумагой и потом просто подмыл задницу, так что у вас тоже харам?! Лично я так делаю и я христианин и свои какашки не ношу с собой:)
Ха ха ха Я за чистоту)))
Мусульманство вообще почему-то уделяет много внимания вопросам чистоты анальной области. К чему бы это?
Gandim Ashirov
потому что многое там для здоровья человека.
В мусульманских странах в каждом общественном туалете, в каждой кабинке есть кран и рядом ковшик. Чтобы подмываться.
Все для нашего здоровья
Ирина Авдеева
Зигги Фрёдя исчерпывающи разобрал этот вопрос..рекомендую.
Подмываться опять не нужно если пукнул. Просто нужно повторить омовение как в книжке у казано.
чистота половина веры! а вам король похоже это не грозит.
Алёна Лобанова
Мне не нужны инструкции по обязательному соблюдею гигиены. Это само-собой разумеется, этот как дышать, как хотеть попить воды и прочее. А вот мусульманам не зря предписаны обязаловки соблюдения чистоты. Иначе не вас заставишь.
Только под страхом наказания Аллахом мусульманин что-то как-то вынужден умываться.
********???************** ********???**************
Яшанг углон.. Отангизга рахмат !
мусилмани перед малитвие зделют (тахорат)
кто делет тахорат перед малитвие правилно его ашибке входит его тела
какда делете тахорат нинада тарапитса
мне трудно гаварит по руские и я асталние слова обесну по узбекиские
"Бисмиллах демаган кишининг тахорати (тўла) тахорат эмас"
"Кимки тахорат килса, бас, уни чиройли килса хатолари унинг баданидан чикиб кетади. Хаттоки хатолари унинг (кўл-оёкларини ювганида) тирнокларидан чикиб кетади".
Тахорат асносида шошмаслик ва калбнинг хозир бўлиши. Чунки тахоратдаги сокинлик ва хушуъ намоздаги хушуънинг мукаддимасидир
Юз ва пешонага сувни шаппиллатиб уришдан четланиш.
Тахоратдан кейин кўлни силтамаслик.
Сувни тежаб ишлатиш, хожатдан ортик сувни куймаслик ва аъзоларни уч мартадан кўп ювмаслик.
Доимо тахоратда бўлиш, чунки тахорат муъминнинг рухий куроли, у муъминнинг калбидан ёмонликлар, гафлатни хайдайди, гунох ва харом ишлардан саклайди. Шунингдек у намоз ва куръон тиловати учун тайёр туради.
Тахорат асносида сўзлашиш, кулги ва сув билан ўйнашдан четланиш
TAHORAT OLISH TARTIBI
1. Avvalo, tahorat olishga niyat qilinib, «A’uzu billahi minash-shaytonir rojiym. Bismillahir rohmanir rohiym», deyiladi.
2. Qo‘llar bandigacha uch marta yuviladi. Barmoqda uzuk bo‘lsa, qimirlatib, ostiga suv yugurtiriladi.
3. O‘ng qo‘lda suv olinib, og‘iz uch marta g‘arg‘ara qilib chayiladi va misvok qilinadi.
4. Burunga o‘ng qo‘l bilan uch marta suv tortilib, chap qo‘l bilan qoqib tozalanadi.
5. Yuz uch marta yuviladi.
6. Avval o‘ng qo‘l tirsaklar bilan qo‘shib ishqalab yuviladi.
7. So‘ngra chap qo‘l tirsaklar bilan qo‘shib ishqalab yuviladi.
8. Hovuchga suv olib, to‘kib tashlab, ho‘li bilan boshning hamma qismiga masx tortiladi.
9. Ko‘rsatkich barmoq bilan quloqlarning ichi, bosh barmoqlar bilan esa quloq orqasi masx qilinadi.
10. Ikkala kaftning orqasi bilan bo‘yin masx qilinadi.
11. Chap qo‘l bilan o‘ng oyoqni oshiq (to‘piq) bilan qo‘shib va barmoqlar orasini (ishqalab) uch marta yuviladi.
12. Chap oyoq ham shu tarzda uch marta yuviladi.
Tirnoqlarga surilgan lak, teridagi har xil bo‘yoqlar ketkazilmasdan olingan tahorat sahih (haqiqiy) hisoblanmaydi.
Tahorat olayotganda gapirmaslik, ehtiyojdan ortiq suv ishlatmaslik, ust-boshga suv sachratmaslik kerak.
TAHORATNI BUZADIGAN HOLLAR
1. Badanning biror joyidan qon yoxud yiring chiqib oqishi.
2. Og‘iz to‘lib qusish.
3. Kichik yo katta hojat.
4. Yel chiqishi.
5. Milk qonab, tupurganda tupuk rangining qizil bo‘lishi;
6. Hushdan ketish;
7. Namoz o‘qiyotib, yonidagi odam eshitadigan darajada kulish
какда делете тахорат нинада тарапитса
Тахоратдан кейин кўлни силтамаслик.
TAHORAT OLISH TARTIBI
5. Yuz uch marta yuviladi.
TAHORATNI BUZADIGAN HOLLAR
2. Og‘iz to‘lib qusish.
3. Kichik yo katta hojat.
4. Yel chiqishi.
6. Hushdan ketish;
Анна Комарькова
щачло попячсо??? фхтагн ктулху??
Иосиф Иосиф
Что-то вы в других своих ответах неплохо по-русски выражаетесь.
http://otvet.mail.ru/answer/237756353/
Максим Великохатько
мне сложно перевадит ети слова на руские язик
Если пукнул, то омовение обязательно, а подмыться при этом - это сунна, то есть желательно.