Религия, вера

Какая молитва для Вас сейчас самая любимая? Ответы с текстом молитв приветствуются.

православие,христианство,бог,вера,господь,религия,православная церковь,истина,духовность
Liza Lv
Молитва 7-я, святого Иоанна Златоуста

Господи, не лиши мене небесных Твоих благ.
Господи, избави мя вечных мук.
Господи, умом ли или помышлением, словом или делом согреших, прости мя.
Господи, избави мя всякаго неведения и забвения, и малодушия, и окамененнаго нечувствия.
Господи, избави мя от всякаго искушения.
Господи, просвети мое сердце, еже помрачи лукавое похотение.
Господи, аз яко человек согреших, Ты же яко Бог щедр, помилуй мя, видя немощь души моея.
Господи, посли благодать Твою в помощь мне, да прославлю имя Твое святое.
Господи Иисусе Христе, напиши мя раба Твоего в книзе животней и даруй ми конец благий.
Господи, Боже мой, аще и ничтоже благо сотворих пред Тобою, но даждь ми по благодати Твоей положити начало благое.
Господи, окропи в сердце моем росу благодати Твоея.
Господи небесе и земли, помяни мя грешнаго раба Твоего, студнаго и нечистаго, во Царствии Твоем. Аминь.
Господи, в покаянии приими мя.
Господи, не остави мене.
Господи, не введи мене в напасть.
Господи, даждь ми мысль благу.
Господи, даждь ми слезы и память смертную, и умиление.
Господи, даждь ми помысл исповедания грехов моих.
Господи, даждь ми смирение, целомудрие и послушание.
Господи, даждь ми терпение, великодушие и кротость.
Господи, всели в мя корень благих, страх Твой в сердце мое.
Господи, сподоби мя любити Тя от всея души моея и помышления и творити во всем волю Твою.
Господи, покрый мя от человек некоторых, и бесов, и страстей, и от всякия иныя неподобныя вещи.
Господи, веси, яко твориши, якоже Ты волиши, да будет воля Твоя и во мне грешнем, яко благословен еси во веки. Аминь.
Натуся Гусак
Лучший ответ
Иисусова молитва!
Игорь Грачев
Иисусова -- как читают Её монахи ...
Kahraman Halbaev
Молитва Господня.
Отче наш, иже еси на небесех! Да святится имя Твоё, да приидет царствие Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущний даждь нам днесь; и остави нам долги наши, якоже и мы оставляем должником нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукавого.
Песнь Присвятой Богородице.
БогородицеДево, радуйся, Благодатная Марие, Господь с Тобою; благословенна Ты в женах и благословен плод чрева Твоего, яко Спаса родила еси душь наших.
Ешё нравиться Молитва Святому Духу, молитва последних Оптинских старцев.
Я всегда читаю эту молитву:
Господи, огороди, Господи
Силою честною, благотворящим крестом Твоим.
Спаси и сохрани от всякого зла и супостата.
Кариночка: )
Молитва:
Господи, глазною мазью помажь глаза мои, чтобы видеть мне дела Твои, и дух разума дай, что бы о деяниях рук Твоих помышлять.
Исаия 5:12; Откр 3:18; Исаия 11:2.

Псалтирь 50:12 Сердце чистое сотвори во мне, Боже, и дух правый обнови внутри меня.
Иван Комаров
Иисусову молитву творю в течении дня... на четках.

"Богородице Дево радуйся... " тоже на четках.

Молитву, которую заповедовал нам Господь "Отче наш".

Молитва Кресту Господню : "Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его, и да бежат от лица Его ненавидящи Его. Яко исчезает дым, да исчезнут, яко тает воск от лица огня, тако погибнут беси от лица любящих Бога и знаменующихся крестным знаменем, и в веселии глаголящих: радуйся, Пречестный и Животворящий Кресте Господень, прогоняй бесы силою на тебе пропятого Господа нашего Иисуса Христа, во ад сшедшего и поправшаго силу диаволю, и даровавшего нам тебе Крест Свой Честный на прогнание всякаго супостата. О, пречестный и Животворящий Кресте Господень! Помогай ми со Святою Госпожею Девою Богородицею и со всеми святыми во веки веков. Аминь. "

Символ веры, конечно же :-)

Да и все молитвы, в течении дня творимые: Утренние, на сон грядущим, псалмы...
Молитва
Научи меня, Боже, любить
Всем умом Тебя, всем помышленьем,
Чтоб и душу Тебе посвятить
И всю жизнь с каждым сердца биеньем.
Научи Ты меня соблюдать
Лишь Твою милосердную волю,
Научи никогда не роптать
На свою многотрудную долю,
Всех, которых пришел искупить
Ты Своею пречистою кровью,
Бескорыстной, глубокой любовью,
Научи меня, Боже, любить!
Гуля Фарахидинова Откуда эта молитва???
Ak-Erke Aset Классная молитва. А утверждена, не утверждена - это всё равно. Главное чтобы от души.
молитва личная ото всего сердца