Школы

Помогите пожалуйста написать письмо Санта Клаусу на английском 6 класс начиная так:

Так как Рождество уже близко я решила написать тебе письмо. Я надеюсь что у тебя все хорошо.
Dear Santa Claus,

Let me introduce myself. I am Kate. I am 11. My family is small. We are three: my mother, my father and me. I live in Moscow and study in the 5th form. We have 2 pets, a cat and a dog. I help my parents to take care of them. Our family is very friendly.

New Year is coming and I’ve decided to write a letter to you. How are you? How did you spent last holidays? I hope, everything is ok with you. As for me, at school I was getting good and excellent marks the whole year. Best of all I like English, Nature Studies and Literature. It is so interesting to learn new things about our planet. Besides, I help my mother about the house, do some shopping and walk with our dog. So, as you see, I am quite a good child.

I’d like to ask you to present me with a new creativity-set, containing multicoloured beads, some wool for felting and shreds for patchwork. I will be very glad to get an mp3-player or some other interesting gadget. I’m looking forward to the holiday night. It is the time of miracles and fairy-tales. And I hope my desires will come to life. Wish you to be healthy and wealthy enough to fulfill the children’s dreams all over the world.
K.
Karagoz ...
Лучший ответ
Елена Сошинская Надюша, извини, что вмешиваюсь... Верно будет - How did you spenD! last holidays? Думаю, что авторше вопроса, конечно, всё равно.)))
Вот надыбал - мшожет пригодиться - авторство не моё!!!!сПАСИБО АВТОРУ.
Hello, Dear Santa!
My name is Ivan. I'm from Russia from....(впишешь город, в котором живешь) I'm eight years old.
I'm writing you this letter, because I was a good boy this year. I hope you think so too:)
I know that you are very busy and you have a lot of work to do, but you are the one who can help me! I live in a good family. My parents love me very much, but they don't have possibility to buy expensive things. Thу only person who works is my father. He has a good salary, so we live with comfort, but he wastes all money on family needs.
I study at good schooll and all my classmates has cool smartphones and tablets, but I don't have any of it. Please, can you bring my an iphone or another gadget, so I can feel myself along with my friends.
Thank you very much!
I wish you a Happy New Year!
Good bye!

Здравствуй, дорогой Санта!
Меня зовут Иван. Я живу в Росии в городе.... Мне 8 лет.
Я пишу тебе это письмо, потому что был хорошим мальчиком в этом году. Надеюсь, ты тоже так думаешь:)
Я знаю, что ты очень занят и у тебя много работы, но ты единственный, кто может мне помочь! Я живу в хорошей семье. Мои родители любят меня очень сильно, но у них нет возможности покупать дорогие вещи. Единственный, кто работает, мой папа. У него хорошая зарплата, поэтому мы живем в комфорте, но все деньги уходят на нужды семьи.
Я учусь в хорошей школе и у всех моих одноклассников есть крутые смартфоны и планшеты, а у меня нет ничего. Пожалуйста, не мог бы ты принести мне айфон или другой гаджет, чтобы я чувствовал себя наравне со всеми.
Спасибо!
С Новым Годом!
"""наращивание Ресниц""" Нет надо что бы начиналось как у меня
Короткий но хороший текст))
Dear Santa, I'm writing you from Ukraine. I'm 12 years old. I wish to travel more in 2017 to explore the world. Give a happiness to my friends and bright impressions to me.
Looking forward to your reply!

Перевод: Дорогой Санта, я пишу тебе из Украины. Мне 12 лет. Я хочу, чтобы в 2017 году я путешествовала чаще и познавала мир. Подари счастье моим друзьям и родным, а мне ярких впечатлений.
Я с нетерпением жду твоего ответа!
Dear Santa Claus,

Christmas is approaching, so I’ve decided to write a letter to you.
I hope it finds you well.
As for me, I’ve been a good girl all this year.
I helped my mum a lot indoing household chores.
At school I was also a diligent student.
I nevermissed the classes without a valid reason.

That’s why I think that I deserve a present for Christmas.
I know that you have to visit millions of children around the world and it’s difficult to carry all presents at once. But, if you ever pass by our town, please visit my house and bring me one special present.
I would like to receive a puppy as a present, but only if it’s not too heavy for you to carry that many presents.
Thanks for reading my letter.
I’m looking forward to this Christmas.

Sincerely yours,
Kate

Дорогой Дедушка Мороз,

Рождество приближается, поэтому я решила написать тебе письмо.
Надеюсь, у тебя всё хорошо.
Что касается меня, весь год я была послушной девочкой.
Я много помогала маме в домашних делах.
В школе я тоже был прилежным ученицей.
Я не пропускала уроки без уважительной причины.

Вот почему я считаю, что заслуживаю подарок на Рождество.
Я знаю, что тебе нужно успеть навестить миллионы детей по всему миру, и тебе очень трудно доставить все подарки сразу всем. Но, если ты будешь проезжать мимо нашего города, пожалуйста, зайди к нам и подари мне мой подарок.

В качестве подарка я бы хотела бы получить щенка, но только, если тебе не тяжело носить кучу подарков.

Спасибо, что прочитал мое письмо.
Я с нетерпением жду этого Рождества.

С уважением, Катя