Александр

III. Напишите вторую часть предложения в настоящем времени (форма used to не имеет формы настоящего времени).

III. Напишите вторую часть предложения в настоящем времени (форма used to не имеет формы настоящего времени) .
Образец: Ron used to study hard but now he doesn’t study very hard. Ron didn’t used to smoke, but now he smokes.
1.Tom used to play tennis a lot but now…
2.Ann never used to drink coffee bur now…
3.Jill didn’t use to be fat, but now…
4.Jack didn’t use to go out much but now…

Алёша Мальчик

1. ..his arms are amputated and he can't play this shitty game
2. ..she drinks ten cups of coffee a day and is going to have a heart attack
3. ..she is so fat that she won't go through a doorway, so her boyfriend is through with her and she thinks about suicide
4. ..he does