Св
Светлана

Правильно ли у меня построены предложения в тексте? Если не правильно то где и как исправить

My friends the best!
I know that on them is possible will rely, therefore they are important for me. My friends honest, kind, cheerful and sympathetic. To them doesn't happen boringly.
Usually we with friends walk in park, we go to the cinema, cafe, we skate on roller-skaters also bicycles.
Friends are my small family!

Екатерина Болдырева

My friends are the best!
I know that it is possible to rely them, that's why they are important for me. My friends are honest, kind, cheerful and sympathetic.
Usually we walk in the park, go to the cinema and cafe, we skate on roller-skaters and bicycles together.
Friends are my small family!