Галина

Сочинение по английскому языку

Добрый вечер, в колледже мне нужно выучить сочинение 10 предложений на тему "Мой дом". Кому не сложно, напишите пожалуйста правильное сочинение, и коротенькие предложения:)))

Екатерина Фадеева

Home Is Where the Heart Is

I personally think that home is a small world where one lives according to his/her own rules. It's a place where you feel comfort, warmth and reliability. And I believe that it's not the size of the place where you live that matters, but the way you feel about it. And if your house is not just a building for you but a place that you can call home, it means that you want to stay there as long as possible and it's a place where you always want to return to.

Ну вот, может подойдёт

НЕ
Николай Ефимчук

Блин набери в инете переводчик англ .,набери своё сочинение и тебе атоматом будет перевод. ( уровень второго класса, а люди в колледже учатся)