Виктория К

12 предложений в present simpl. 4 утвердительных 4 вопросительных 4 отрицательных»

4 утвердительных 4 вопросительных 4 отрицательных»

Дереник Ягутян

1)I live in London.2) I speak French/ 3) He works in a bank/ 4)I get up at 8 o’clock every morning/ 5)How often do you go to the dentist? 6)What does this word mean? 7) Does she love you? 😎 Do you believe in God? 9) I don’t study Spanish 10)She doesn’t go to school 11) We don't crazy 12)