Мария Графова

Можите скинуть Альпийская баллада на беларуской мове и в кратком содержании?

Салават Буляков

Падчас Другой сусветнай вайны ў Альпах з двух лагераў для ваеннапалонных і палітвязняў здзяйсняюць ўцёкі савецкі салдат Іван і італьянская дзяўчына Джулія. Іх сустрэча выпадковая і нечаканая. Іван спрабуе пазбавіцца ад яе, але дзяўчына ідзе за ім. Яны праводзяць у Альпах некалькі дзён і начэй, але немцы наганяюць уцекачоў ...
Ім трэба будзе перажыць самае неверагоднае прыгода ў сваім жыцці. Галодныя, змучаныя, напалоханыя і разгубленыя, яны будуць бадзяцца ў самых прыгожых гарах Еўропы, з цяжкасцю усведамляючы, што горы яшчэ могуць быць выдатнымі, а мужчына і жанчына здольныя думаць не толькі пра вайну і небяспекі.
«Альпійская балада» - гэта аповяд аб трох днях жыцця уцекачоў з палону беларуса Івана і Джуліі. Гэта гісторыя пра трох кароткіх днях, разам у сябе цэлую вечнасць. Аб трох днях, падарыць былым вязням канцлагера бязмежную любоў і надзею на выратаванне.