Александр Котов

Знатоки английского языка, помогите с переводом

Помогите пожалуйста перевести следующие фразы

1 - Чья то мечта потерялась снова
2 - Я мечта, я не ем шоколад
3 - Отнеси меня на улицу, вдруг я еще исполнюсь
4 - Когда люди помогают чьей то мечте осуществится они летают выше чем птицы

Спасибо

Влад

Somebody's dream is lost again.
I am a dream, I do not eat chocolate.
Take me outside, for I still may come true.
When people help somebody's dream come true they fly higher than birds.

Александра Карпенко

Да, Гугл-переваодчик опять не на высоте. Впрочем, и русские фразы довольно странные )).
1. Somebody's dream has been lost again.
2/ I am a dream, I do not eat chocolate.
3. Bring me outdoor, may be I will come true
4/ When people help someone's dream to come true they fly higher than birds

Антон Мазухин

Somebody's dream got lost again
I am a dream, I don't like chocolate
Take me to the street, I still may come true
When people help someone's dream to be come true they fly above the birds

Максим Листов

1 - Whose dream is lost again
2 - I dream, I do not eat chocolate
3 - Take me to the street, suddenly I have to fulfill
4 - When people are helping someone's dream will come true they fly higher than birds

Анюта Круглова

1 - Whose dream is lost again
2 - I dream, I do not eat chocolate
3 - Take me to the street, suddenly I have to fulfill
4 - When people are helping someone's dream will come true they fly higher than birds

Это гугл переводчик если что. Так что результат не 100% достоверный.