Angel S

Подскажите какие тропари завтра поют на службе.

Спаси, Господи, люди Твоя, и благослови достояние Твое, победы православным христианом на сопротивныя даруя, и Твое сохраняя Крестом Твоим жительство.

С вышних призирая, убогия приемля, / посети нас озлобленныя грехи, Владыко Всемилостиве: / молитвами Богородицы даруй душам нашим велию милость.

Эти два или другие?

Екатерина Филютич

По идее должны быть эти указанные вами тропари:
Происхождению честных древ Животворящего Креста и Празднеству Всемилостивого Спаса и Пресвятой Богородицы.

Однако богослужебные указания на этот год оставляют тропари Кресту и мученикам (Маккавеев)

Denis Tsok

Эти всегда поют)

Юл
Юля

Происхождению честных древ Животворящего Креста:
Тропарь, глас 1

Спаси, Господи, люди Твоя / и благослови достояние Твое, / победы
на сопротивныя даруя / и Твое сохраняя Крестом Твоим жительство.

Кондак, глас 4

Вознесыйся на Крест волею, / тезоименитому Твоему новому жительству /
щедроты Твоя даруй, Христе Боже, / возвесели нас силою Твоею, / победы
дая нам на супостаты, / пособие имущим Твое оружие мира / непобедимую
победу

Седален, глас 6

Крест Твой, Господи, освятися, / в нем бо бывают исцеления немощным
во гресех, / егоже ради припадаем Ти, помилуй нас

Празднество Всемилостивому Спасу и Пресвятой Богородице

Тропарь, глас 8:

С Вышних призирая, убогия приемля, / посети нас, озлобленныя грехи, Владыко Всемилостиве, / молитвами Богородицы даруй душам нашим велию милость.

Иной тропарь, глас 4:

Светильниче солнечный, Всемилостивый Спасе, / просвещением сияния Твоего подай и нам слово, / да восхвалим чистою совестию/ Твое пребожественное празднество, / Тебе же, Единороднаго Сына, / единосущна с Духом, славяще, / даруеши бо нам мир и велию милость.