Татьяна Пастушенко

Помогите пожалуста перевести на английсий

Это стена. На стене постер. Рядом стоит стол. На столе лежит книга и ручка. Возле стола стоит стул. Возле стула стоит рюкзак. В рюкзаке лежит журнал.

Умар Гафаров

This is a wall. There is a postкe hanging on the wall. The table is near the wall. The book and the pen are on the table. It is a chair near the table. There is a bagpack near the chair. In the bagpack there is a magazine.
возможны неточности

На
Надежда

It is a wall. On a wall a poster. Nearby there is a table. On a table the book and the handle lies. Near a table there is a chair. Near a chair there is a backpack. In a backpack the magazine lies.

Алина Утрисова

It is a wall. On a wall a poster. Nearby there is a table. On a table the book and the handle lies. Near a table there is a chair. Near a chair there is a backpack. In a backpack the magazine lies.