Ми
Миша

сравнение Гамлета с хроникой саксона грамматика? помогите понять суть. О чем написать, как сравнить?

Андрей

Трагедія “Гамлет”
Історія сюжету
Легенду про Гамлета записав у 12 ст. літописець з Данії Саксон Граматик. В стародавні часи правитель Ютландії був вбитий своїм братом Фенгом, котрий згодом одружився з його вдовою. Син загиблого, юний Гамлет, прикинувся божевільним, щоб виграти час і помститись. Друг Фенга вирішив впевнитись в божевіллі принца, та обережний Гамлет знайшов ворога, котрий підслуховував його розмову з матір`ю, і вбив його. Фенг відіслав Гамлета у супроводі двох придворних до Англії, вручивши їм листа до англійського короля з проханням вбити принца. Гамлет підмінив листа, і замість нього стратили придворних. Принц одружився з англійською королівною, а згодом повернувся до Ютландії і жорстоко покарав Фенга та його прибічників.
Завдання для учнів
•Прочитайте текст.
•Які події покладено в основу трагедії «Гамлет» ?
•Співвіднесіть героїв стародавньої легенди з персонажами п`єси Шекспіра. Яких дійових осіб ввів у сюжет драматург?
•Де і коли відбувається дія твору?
•Прокоментуйте уривок зі статті: «В шекспірівському «Гамлеті» знаходимо багато деталей, що притаманні іншій історичній епосі. Наприклад, згадується стрільба з гармат, а порох було винайдено в 14 ст. Замок Ельсинор було збудовано в 16 ст. Шекспір вказує, що Гамлет навчався у Віттенберзі, а університет в цьому місті було засновано лише в 1502 році. Більшість побутових деталей трагедії належать Англії епохи Шекспіра. »
•Як в контексті прочитаного слід розуміти слова Гамлета: «Данія – тюрма» ?