Илья Гордеев

раскройте скобки употребив нужную форму глагола в придаточных условных предложениях

1.if the jury (to consider) a prisoner guilty, the judge pronounces a sentence.
2.he would have never taken the case if the barrister (not to believe) in his innocence.
3.if the investigator (to have) more evidence, he would be able to prove the case.

пожалуста срочно надо, за ранее благодарна всем!!!

Полина Олина

1. If the jury is considered a prisoner guilty, the judge pronounces a sentence.

[ссылка появится после проверки модератором] would have never taken the case if the barrister hadn't believed in his innocence.

[ссылка появится после проверки модератором] the investigator had more evidence, he would be able to prove the case.