Наталья Агеева

раскройте скобки, употребив нужную видовременную форму глагола:

1. The Chief Account (to go) to the bank every day, but he (not\to go) there last Monday.
2. The economist is not at the office now. He (to fall ill).
3. He quickly forgot everything the Head of his departament (to tell) him.
4. I (to work) at the Director's oggice when you cone tomorrow.

Ксения Гудова

1-goes,didn`t go
2-has fallen ill
3-telling/told
4-shall be working