Сергей Ямщиков

переделать из прямой речи в косвеную следущие предложения; my mother gave me a wonderful pin

my great-grandmother shuller performed in paris.the ballet instructor gave the wonderful pin to my great-grandmother.my great-grandmother shuller speaks french very well

Ooo Ooo

My great-grand mother Shuller was perfomed In Paris.Me great-grandmother was given the wonderful pin by ballet instructor.French is spoken by my great-g.m. very well