Юлия Двуреченская

помогите задать пять типов вопросов к предложению

2)The clothes produced by the Balyuk Atelier are unique because each garment is exclusive and extremely expensive.
К данному предложению нужно задать пять типов вопросов.

Ольга Есенина

1 What produced by the Balyuk Atelier....is exclusive and extremely expensive?
2. Is the clothes produced by the Balyuk Atelier are unique?
3.Why the clothes produced by the Balyuk Atelier are unique?
4. Is the clothes produced by the Balyuk Atelier are unique or nonunique?
5. The clothes produced by the Balyuk Atelier are unique,aren't it?

May be "What the horse-radish...."