Алена Киевская

помогите задать 5 вопросов к предложению на английском, используя 4 типа вопросов

Дано предложение:
Regardless of the animal, lean muscle, usually consists of approximately 21 percent protein, 73 percent water, 5 percent fat and 1 percent ash.

Ирина Михальчук

1) Does lean muscle usually consist of approximately 21 percent protein, 73 percent water, 5 percent fat and 1 percent ash?
2) Regardless of the animal, lean muscle, usually consists of approximately 21 percent protein, 73 percent water, 5 percent fat and 1 percent ash, doesn't it?
3) Regardless of the animal, lean muscle, usually consists of approximately 21 percent protein, 73 percent water, 5 percent fat and 1 percent ash or 15 percent protein, 75 percent water, 8 percent fat and 2 percent ash?
4) How many percent water does lean muscle usually consist of?
5) What usually consists of approximately 21 percent protein, 73 percent water, 5 percent fat and 1 percent ash?