ОК
Олег Клавцен

Привет всем. Помогите пожалуйста поставить слово в скобках в нужное время... никак не могу решить..

All the time you are toiling(трудиться) in the office next week, I (enjoy) myself on the beach.
Don't worry," said the doctor, "your bones (mend) (mend-заживать) nicely in a few days.
Please show me the painting when you (complete) it.
When you (live) in London as long as I, you will know its geography fairly well

Ни
Николай

All the time you are toiling(трудиться) in the office next week, I 'll be enjoying myself on the beach.
Don't worry," said the doctor, "your bones will mend nicely in a few days.
Please show me the painting when you complete it.
When you live in London as long as I (do), you will know its geography fairly well

Ев
Евгений

All the time you will be toiling in the office next week, I will enjoy myself on the beach.
Don't worry," said the doctor, "your bones will mend nicely in a few days.
Please show me the painting when you will complete it.
When you will live in London as long as I, you will know its geography fairly well