Вера Невиль

Раскройте скобки, употребив Present, Past или Future Indefinite Tenses.

1. Students of our group make interesting reports at the sitting of the English club, (at the nex sitting of the club). 2 I am a second - year student,(next year)3. They (not know) my address.(yesterday)4. my friend (not study) at the University. Heis a schoolboy.

Дмитрий Дмитров

3. don't know my adsress. 4. don't study at the University.