Toppller Toppller

Английский язык, подскажите, пожалуйста!

Заполните пропуски в предложениях необходимыми формами глагола “to be”.

Naoko ………… Japanese. She ………… married. Her husband ………… Italian. His name ………… Antonio. Naoko and Antonio ………… lawyers. They work for Amco. It ………… a German company. Naoko ………… interested in music. Antonio’s favourite sports ………… golf and tennis.

Дима Царев

Is, is, is, is, are, is, is, are