Гульмира

Пожалуйста! напишите лёгкий тест на английском всесте с текстом!!! плиззз)))

Юлия Лобынцева

на какой класс???

Savanai Larsi

Может так:
By Whom to you reason.
1) do you understand exact sciences?
A) Yes
😎 No
2) do not you love participate in the stages and performances?
A) Yes
😎 No
3) do you like to command?
A) Yes
😎 No
4) do you well get along in a new collective?
A) Yes
B)No
5) is Your handwriting clear and legible?
A) Yes
😎 No
if anymore A, then you are clear, serious and RESPONSIBLE and you can become teacher or lawyer.
If anymore B, then creative man and you are necessary to be an actor, musician or can even a poet!