Екатерина Николаева

Помогите выбрать нужное слово и заполнить пропуски.

Department, Staff, Head, Management, Activities, Shareholders, Supervise,Handling, Minutes.

1.Accounting and advertising are important ______
2.Most companies are made up of there groups of people _____ (who provide the capital), the _______ and the work-forces.
3.If the production plan is not met, then a manager must be penalized along with the workers he ____.
4.______ shows the financial picture of the firm.
5.Senior managers _____ the various _____ or functions within a company.
6.Machinery packed in crates needs a special bottom of facilitate ____.

Сергей

Посмотри в решебниках онлайн