ОК
Олег Кудряшов

заполните пропуски словами much, many, little, few.

-Yes, I do. I work very… now. I have … matters to settle.
-I see. You have… free time.
-You are right. I have … days off.

Елена Елена

- Yes, I do. I work very much now. I have many matters to settle.
- I see. You have little free time.
- You are right. I have few days off.

Яна Гасанова

все сделанно правильно тетя помогла она учитель по английскому.. )
- Yes, I do. I work very much now. I have many matters to settle.
- I see. You have little free time.
- You are right. I have few days off. (- Да, я делаю. Я работаю очень много сейчас. У меня есть много вопросов, чтобы обосноваться.
- Я вижу. У вас есть немного свободного времени.
- Вы правы. У меня есть несколько свободных дней.)