Александр Живых

почему не могу отправить сообщение? отправляю и сразу приходит "Delivery to the following recipient failed permanently:"

Delivery to the following recipient failed permanently:

rar-boutin69@hotmail.com

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 550 550 Requested action not taken: mailbox unavailable (state 13).

-----Original message -----

X-Google-DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha256; c=relaxed/relaxed;
d=google.com; s=20120113;
h=mime-version:x-originating-ip:date:message-id:subject:from:to
:content-type:x-gm-message-state;
bh=SH0RVnN1wv2w1Nq4x5uy/AprDG2WRzeuWxRbTnq0MrY=;
b=CzlTw/kNCvQWf7mzGWzb/cxRPqmy0W+SOKGOsdo7HS/Ma8JgzcG+k6Y9MP7T6Jcrc1
98/sDTtiOOhVqtyanUfb84mXPMISAbUfOUdEfdTK4yZyqKWHA1wyW3Yw91RZSTmZgIk5
Ta1ftEFkDWD4flG45ArFkT4HC7J2o/BtvLc2uXxL3gfMyZyoGO7cDtwHfyS154CcVQFN
eNGrO1TMCIF2PmGPN6M9+uUUXEt0fOAZHNYIFNDj48WKcZ0epst1fAEC3gD6n4AXGX1b
wXkxwvyGflvHp9vxPirUESIk4Eala9KRKvMOyCEUdxSKZtvDsHt4YlpAsb35UrKWP6w8
9+CQ==
MIME-Version: 1.0
Received: by 10.229.136.74 with SMTP id q10mr12467087qct.148.1345463223651;
Mon, 20 Aug 2012 04:47:03 -0700 (PDT)
Received: by 10.224.1.70 with HTTP; Mon, 20 Aug 2012 04:47:03 -0700 (PDT)
X-Originating-IP: [159.146.160.206]
Date: Mon, 20 Aug 2012 15:47:03 +0400
Message-ID:
Subject: hello,Alix
From: =?KOI8-R?B?U2hjaWdvbCD9ycfPzNg=?=
To: rar-boutin69@hotmail.com
Content-Type: multipart/alternative; boundary=00248c768f36810d4804c7b11121
X-Gm-Message-State: ALoCoQlg2KeoapdCbGed0E5xlGtgJ9e2j3c/qdXGzb7JJvRDXvFkJffRmARLN3nDfO6eyY08nzPB

Сл
Славик

Нет такой почты, либо ты в чёрном списке
Вообще-то почта от hotmail.com используется для создания временного е-майла
Так что, скорее всего, ящика уже нет

Илхомжан Абдукахаров

вирус на твоем или на том комке куда отправлено

Елена Фоминых

в см я отправил маме