Джалол Умаров

Чому люди у давнину боялись і поважали ковалів? Не вже це якось пов"язано з Пеклом?

Анастасия Гладкова

У давнину люди поважали ковалів за те, що на той час ковалі були єдиними металовиробниками й виробляли все - цвяхи, дверні петлі, цвяшки для взуття, голки, оббивали колеса, підковували коней.. . дуже багато виробляли ковалі у той час й були тоді чимось на кшталт цілого виробничого підприємства в наші часи - на одному ковалі та декількох його учнів чи підмайстрів, як правило було на обслуговуванні два-три чи навіть чотири-п"ять сусідніх сіл. Коваль на той час був дуже поважною людиною, шанованою в суспільстві, яке повністю залежало від результатів його праці.

Чому саме боялися - точно не скажу - мабуть за велику силу, яку мали всі ковалі від свого важкого труду - а що стосується власне "пекла" - то й не дивно, адже в давнину ковальска майстерня полихала полум"ям й гула наче справжнісіньке пекло від заповзятих ударів молотом по розпеченому металу - сторонньому спостерігачеві, який колись й зазирав туди, робилося моторошно.

Ось так от )))