Юл
Юля

Кто знает татарский язык. Нужно составить вопросы к предложениям.

1)Кичэ мина абыем яна кэрэзле телефон сатып алды.

2)Эниемнен туган коненэ савыт-саба юу машинасы булэк иттелэр.

3)кухня комбайны бик унайлы агрегат: яшелчэ турый, сок чыгара, камыр изэ, кофе тарта.

4)оебездэ ике суыткыч бар: берсе-"Позис",икенчесе "Аристон".

5)Компьютерда озак уйнарга ярамый, чонки бу сэламэтлэк очен зарарлы.

Надежда Федоркина

1)Синен абыен кемгэ телефон сатып алды?
2)Эниеннен туган коненэ нэрсэ булэк иттелэр?
3)Кухня комбайны нэрсэгэ кирэк ул?
4)оегездэ ничэ торле суыткыч бар?
5)ни очен компьютерда озак уйнарга ярамый?

Александр Андреев

1) нэрсэ сатып алды минем абыем
2) эниемнен туган коненэ нэрсэ булэк иттелэр
3) кухня комбайны нинди ул агрегат

примерно так возможно есть орфографические ошибки смотри сама