Володя Tigrenok

Помогите пожалуйста составить 5 предложений на татарском языке о школе.

что-нибудь не сложное, для 3 класса.

Александр Белавин

Без мәктәптә укыйбыз. Дәрестә татарча өйрәнәбез. Тәнәфестә җырлыйбыз, биибез, кызыклы уеннар уйныйбыз. Малайлар белән без тату. Мин математика дәресен яратам.

Юлия

cпасибо

Мирзаджанова Джамиля

Без мәктәптә укыйбыз. Дәрестә татарча өйрәнәбез. Тәнәфестә җырлыйбыз, биибез, кызыклы уеннар уйныйбыз. Малайлар белән без тату. Мин математика дәресен яратам

Олег Гаас

Составте пожалуйста 5 водных предложений на татарском языке

Наталия Денисенко

помогите позжалуйста придумать предложения со словом белен