Настя Станиславская

Задайте 10 вопросов к тексту! ! Пэалуйста

Windsor lies twenty-one miles from London. If yoU go there by train, it will take you an hour. Windsor is famous for its ancient castle and beautiful countryside. For 800 years Windsor Castle was the residence of the British Royal Family. The Castle was started by William the Conqueror in the 11th century. The sUrrounding countryside has changed little since the time when Chaucer stood there looking at the country beneath. The most important featUre of the Castle is the Round Tower which can be seen from far away.

Виктор Ильин

я уже все написала тебе, но при отправке было написано вот что-ОТВЕТ НЕ МОЖЕТ БЫТЬ ОТПРАВЛЕН. ПОПРОБУЙТЕ НЕ ИСПОЛЬЗОВАТЬ В ОТВЕТЕ СИМВОЛЫ ИЗ АНГЛИЙСКОЙ РАСКЛАДКИ: (