Mike

Помогите по англ. за ответы дам 70рублей на вебмани или яндекс. деньги

ответьте пожалуста на вопросы на англииском))) )
2 первых получат по 70 рублей
вот вопросы:
1. Do you think it is important to develop sport in our country?
2. Do you think sport help to bring up physically healthy, strong-willed, courageous and energetic people?
3. Why should any country pay much attention to developing sports?
4. Physical training is an essential part of young people's development, isn't it? Give your ideas?
5. What is the point of sports?
6. Do you think sports develop people only physically?
7. What moral qualities do sports develop in people?

Ev
Evgeshabright

зайди в переводчик и деньги не потратишь