Надежда Булкина

Как перевести на английский. Если ты не сдашь экзамен, тебя не переведут на 4 курс.

Ни одного норм ответа

Валерия Оганесян

If you don't pass the exam you won't be promoted to Year Four.

Марина Полина

If you do not hand over the exam, you will not be transferred to the 4th year.

Алексей Симонов

If you do not hand over the exam, you will not be transferred to the 4th year.

Екатерина Евгеньевна

If you do not hand over the exam, you will not be transferred to the 4th year.